Prawnicy i support

Adwokat Julia Dutka-Horoszko

kancelaria@juliadutka.pl

+ 48 609 467 129

Adwokat Julia Dutka-Horoszko

Już jako dziecko marzyłam o zawodzie adwokata, co stanowiło pewnego rodzaju wyłom wobec faktu, iż moi rodzice są lekarzami weterynarii, a pozostała cześć rodziny to lekarze i muzycy. Droga do realizacji tego celu prowadziła przez studia na Uniwersytecie Wrocławskim, praktykę u niemieckiego adwokata Hansa Leopolda de Waal (z Saarbrücken w Saarlandzie) oraz wolontariat w Dolnośląskim Stowarzyszeniu Pomocy Ofiarom Przestępstw Karta 99. W kolejnych latach odbyłam ponadto staż w Kancelarii mojego późniejszego patrona oraz aplikację pod nadzorem wybitnych adwokatów, oferujących szeroko wachlarz usług prawnych, w tym z zakresu prawa gospodarczego ze szczególnym uwzględnieniem obsługi klienta biznesowego.

Od 2010 jestem członkiem wrocławskiej Izby Adwokackiej. W dniu 6 września 2013 roku złożyłam ślubowanie adwokackie i do dnia dzisiejszego wykonuję zawód adwokata.

Dzięki wrodzonej empatii bez problemu nawiązuję kontakt z klientami oraz znajduję dla nich efektywne wyjścia z trudnych sytuacji. Biegle władam językiem angielskim oraz w stopniu komunikatywnym językiem niemieckim. Wolny czas poświęcam swojej drugiej życiowej pasji – jeździectwu oraz startom w zawodach w dyscyplinie Skoki przez Przeszkody. Jestem aktywnym członkiem Klubu Jeździeckiego HUBERT przy Stadninie Koni Hanowerskich w Czarnej. Wyciszenie i relaks zdobywam również dzięki zajmującym lekturom oraz obserwacji natury. Moim wielkim marzeniem są podróże.

W ramach swojej praktyki zawodowej na stałe współpracuję z Mecenas Anną Kuś. Łączy nas wspólne biuro oraz obsługa części Klientów. Dodatkowo stałymi członkami naszego Zespołu jest prawnicza młodzież – aplikant Joanna Stępień oraz przyszły prawnik Piotr Dobrowolski.
W ostatnim czasie towarzyszem naszej codziennej pracy stał się również mój wierny przyjaciel – Mecenas Roxon.

Adwokat Piotr Dobrowolski

adwokat@piotrdobrowolski.com

+ 48 600 272 769

Adwokat Piotr Dobrowolski

Piotr Dobrowolski jest absolwentem kierunku prawo Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

W trakcie studiów udzielał porad prawnych w Uniwersyteckiej Poradni Prawnej przy Instytucie Prawa Cywilnego swojej uczelni, pełniąc funkcję jej prezesa, oraz organizował zajęcia i współtworzył publikacje z zakresu edukacji prawnej dla licealistów.

Następnie ukończył aplikację adwokacką pod patronatem Adwokat Julii Dutki-Horoszko w Izbie Adwokackiej we Wrocławiu i po zakończeniu szkolenia z pozytywnym wynikiem z egzaminu państwowego jest już aktualnie Adwokatem Izby Wrocławskiej.

Mecenas Dobrowolski Interesuje się prawem cywilnym i prawem ubezpieczeń społecznych. W tym zakresie uczestniczy w konferencjach naukowych i publikuje artykuły naukowe, między innymi w “Palestrze” i “Monitorze Prawa Pracy”.

Po pracy gra w squasha, biega i czyta książki.

Posługuje się językiem angielskim w stopniu biegłym.

 Stażysta - Aplikant adwokacki Tomasz Sobczak

ts@juliadutka.pl

+ 48 660 445 924

Stażysta - Aplikant adwokacki Tomasz Sobczak

Tomasz Sobczak jest absolwentem kierunku prawo Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

W trakcie studiów interesował się zagadnieniami z zakresu prawa cywilnego w szczególności upadłości konsumenckiej.

W 2019 r. rozpoczął aplikacje adwokacką, obecnie jego patronem jest Adwokat Wojciech Jabłoński specjalizujący się w szczególności w sprawach z zakresu prawa karno-skarbowego.

Mecenas Tomasz Sobczak Interesuje się prawem cywilnym i karnym, w szczególności zagadnieniami związanym z szeroko pojętą motoryzacją i dochodzeniem roszczeń z tytułu odszkodowań komunikacyjnych.

W czasie wolnym majsterkuje, jeździ na rowerze i uprawia wspinaczkę.

Od maja 2020 poszerza swoje doświadczenie w ramach odbywania stażu w Kancelarii Mecenas Juli Dutki – Horoszko.

Jacek Horoszko

jacek.horoszko@outlook.com

+48 694 526 704

Jacek Horoszko

Jacek Horoszko jest opiekunem klienta w jednym z banków działających na polskim rynku. Pomaga swoim klientom w rozsądnym inwestowaniu ich portfeli. Z wykształcenia prawie ekonomista i administratywista. Z zamiłowania filozof.

W ramach współpracy z Kancelarią stanowi nieodzowny element doradczy z zakresu ekonomii, finansów, doradztwa biznesowego oraz opiniowania umów sektora bankowego. Jawi się jako osoba zrównoważona, rzetelna i wnikliwa. Często dzięki jego pomysłom udaje się znaleźć rozwiązanie tak oczywiste jak i błyskotliwe.

Wolny czas poświęca na swoje pasje: konie i woltyż francuski, naukę i zabawę z psem oraz zdobywanie kolejnych poziomów w Red Dead Redemption.  Poprzeczkę ma zawieszoną wysoko – twierdzi, że pracuje bo chce jeździć Bentley’em lub Patrolem – ale tylko po bieszczadzkich bezdrożach.

Mecenas Roxon

Mecenas Roxon

W tym wypadku „mecenas” to cześć imienia – a nie tytuł prawny. Roxon to towarzysz naszej pracy i strażnik dobrego samopoczucia. Każdego dnia raczy nas swoim spokojem, wrażliwością i pogodą ducha. Jedyne, co możemy mu zarzucić, to podpijanie kancelaryjnego mleka i wyjadanie ciasteczek. Żywimy nadzieję, że wyrośnie na rzecznika praw zwierząt!